3 játék tipp amihez csak franciakártya kell

Mit csináljunk, ha elfelejtettünk társasjátékot vinni magunkkal a nyaralásra? Először is keressük fel a szállásunk recepcióját, ahol szinte biztosan találunk egy vagy két franciakártya csomagot. Ha pedig sikeresen magunkhoz vettük a paklikat, már el is kezdhetünk gondolkodni, melyik kártyajátékkal indítsuk a társasestét.
A klasszikus römi
Az egyik talán legismertebb francia kártyajáték a römi. Nem igényel hosszas előkészületet, nem kell hozzá több oldalnyi játékszabályt megtanulni, és viszonylag pörgősnek is mondható. Csupán 2-4 játékos kell hozzá, valamint két csomag francia kártya, amelyekből korábban már eltávolítottuk a jokereket, és kezdődhet is a parti. A játékot az osztó kezdi, aki alaposan megkeveri a lapokat, majd a tőle balra elhelyezkedő játékost megkéri, hogy emelje el a lapokat, és az alsó lapot az asztal közepére helyezi. Erre a lapra kerülnek majd rá a ki nem osztott lapok, és innen kell majd húzni. Az osztó minden játékosnak 10-10 lapot ad, ezekből kell majd kombinációkat kirakni a játékosoknak. Az első játékos köre akkor ér véget, amint ledobta a lapját. A következő játékos ekkor húzhat a pakliból, vagy akár a ledobott kártyát is felveheti. A römi célja, hogy minél előbb megszabaduljon a játékos a kezében lévő lapjaitól. Mégpedig úgy, hogy akár saját kombinációt tesz le, vagy egy másik játékos kombinációját egészíti ki. Amint az első játékos kimegy, a körnek vége és indulhat a pontszámlálás. Egy játszma hét körből áll, és mindig az veszít, akinek a legtöbb büntetőpontja van.

Bridzs
A világszerte kedvelt játékot, már hazánkban is egyre többen ismerik és egyre szívesebben vetik be társasjátékesteken is. Nem is csoda, hiszen egy igazán lendületes, izgalmas és kooperatív játék. A francia kártyából ugyancsak el kell távolítani a jokereket, és találni kell magunk mellé egy párt. A bridzset ugyanis négy játékos, egy-egy pár tudja játszani. A kártyajátékosok egymással szemben foglalnak helyet, és egymás ellen harcolnak. A játék célja, hogy a párok minél több ütést megszerezzenek maguknak. Na de ne szaladjunk előre, nézzük, hogyan épül fel a játék. A bridzs esetében mind az 52 lapot ki kell osztani, illetve színadási kötelezettség van. Ez azt jelenti, hogy színre mindig színt kell tenni. Ha a játékos kezében azonban nincs ilyen, akkor bármelyik más lapot leteheti. Az ütést mindig az viszi el, aki a legmagasabb ugyanolyan színű lapot tette a körben. Fontos azonban megjegyezni, hogy a bridzsnek két fajtája van. Játszható aduszínnel, vagy adu nélkül. Ha aduval játsszák, akkor hiába hív egy adott színt a játékos, ha nekünk az már nincs, aduval elvihetjük az ütést. A játszmát az a pár nyeri, aki a legtöbb ütést viszi el. Természetesen számtalan egyéb szabálya is van a bridzsnek, mi most egy nagyon leegyszerűsített verzióját ajánlottunk nektek.
Huszonegy franciakártya paklival
A végtelenül pörgős kártyajátékot akár 7 ember is játszhatja, így igazi partijáték. Szükség van hozzá egy osztóra, a jokerek eltávolítására, és néhány szerencsekedvelő játékosra. Minden résztvevő az osztó ellen küzd, és céljuk, hogy egyéni lapjaik összértéke a lehető legközelebb legyen a 21-hez. Éppen ezért minden játékos eldöntheti az osztás során, hogy kér-e még további lapot, vagy megáll. A kört az nyeri, akinek az osztó kártyáinál nagyobb érték van a kezében és nem sokkalt be, vagyis nem lépte túl a bűvös 21-es számot.